Facebook

Cursa Popular Cornella

cursa3

Buscar Articulo

Resultats 11-12 de febrer

 

 

 

Pista Coberta

 

Destacada actuació dels nostres atletes al Campionat de Catalunya Junior en Pista Coberta. Fins a 5 posicions de podi, un or per la Maria Vega al pes, 3 argents per Marina Carrasco (400mll), Julen Sayago (triple) i Pol Belinchon (800mll) i un bronze pel Marc Gale als 60mt.

 

Arnau Nuñez: 7.28 a la semifinal 1 del 60mll

Iván Espinar: 7.32 a la semifinal 2 del 60mll

Kevin Fernandez: 53.90 a la semifinal 3 dels 400mll

Marina Carrasco: 2a classificada amb 58.41 a la final dels 400mll

Laura Girol: 5a classificada amb 59.47 a la final dels 400mll

Pol Belinchon: 2n classificat als 800mll amb un temps de 1:57.08

Smail Akkich: 7è classificat als 1.500m amb 4:30.39

Anna Huguet: 5a classificada als 1.500m amb 5:16.37

Queralt Martín: 6a classificada als 1.500m amb 5:20.88

Marc Gale: 3r classificat amb 8.20 (8.11 a la semifinal) als 60m.t.

Paula Crespo: 9a classificada a la perxa amb 2,90m

Julen Sayago: 2n classificat al triple salt amb 14,09m (MMP)

Julia Morreres: 8a classificada al triple salt amb 10,37m

Daniel Serrano: 5e al pes amb 12,49m

Maria Vega: 1a classificada al pes amb 10,30m

 

Resultats

 

 

A Madrid es va disputar el Campionat d'Espanya Promesa, on presentavem 5 atletes.

 

Xavier Alberto Regino: 7.11 a la primera ronda dels 60mll

Adria Reina: 7.16 a la primera ronda dels 60mll

David Blasco: 7a posició a la perxa amb 4,35m

Marina Tovar: 8.03 a la primara ronda dels 60mll

Paula Lopez: 6a posició al Pentatlon.

 

Resultats

 

Campionat de Catalunya Juvenil de Llançament de Pes 
Sabadell (Pista Coberta de Catalunya), 11 de febrer de 2017

Dos atletes del nostre club varen prendre part en aquest campionat:

Irene Vega, que amb un llançament de 10.75 metres, va assolir la 5a. posició.
Miguel García, que amb un llançament 11.13 metres, va assolir la 10a. posició.

Resultats

 

Marxa

 

Campionat de Catalunya de Marxa
Mataró, 12 de febrer de 2017

Els nostres atletes varen prendre part en aquest campionat amb resultats molt destacats, varen ser els següents:

Kevin Cerro, Campió de Catalunya Junior de 10Km marxa amb una marca de 46.24, Andrei Rodríguez, tercer en la mateixa distància amb una marca de 49.41 i Rubén Vera quart amb una marca de 51.11 .

Julia de Torres, amb una marca de 1.04:08 va aconseguir la 8a. posició de 10KM marxa en la categoria Juvenil.

També varen prendre part, fora del Campionat de Catalunya:

Paul Mcgrath, amb una marca de 24:53, primer lloc als 5KM marxa en categoria Cadet.

Dainara Garcia, amb una marca de 17:38, primera als 3KM marxa en categoria Infantil.

Elena Martínez, amb una marca de 18:46, va assolir la quarta posició als 3KM marxa en categoria Cadet.

Resultats

 

Cros

Campionat de Catalunya de Cros Individual i Equips
Caldes de Malavella, 12 de febrer de 2017

El nostre club va tenyir de verd Caldes de Malavella amb motiu del Campionat de Catalunya de Cros, varem aconseguir grans resultats, tant els que varen aconseguir pujar al calaix de forma individual o com a grup, com els que no varen pujar.

Destacar entre tots els resultats:

Denis Pastrana, 2n en categoria Benjami.
Alex Salas, 3r en la categoria Juvenil i seleccionat directament per assistir al campionat d'Espanya representant Catalunya.
Equip Infantil Masculí, SOTSCAMPIONS de Catalunya
Equip Infantil Femení, SOTSCAMPIONES de Catalunya

 

Resultats

Fotos (Manel Martín)

Fotos (Quim Font)

 

 

 

Resultats 4-5 de febrer

 

Pista Coberta

Campionat de Catalunya Absolut en pista coberta (-3000)
(Sabadell, 5 de febrer de 2017)

Molts atletes del Cornellà Atlètic varen prendre part en aquest campionat de Catalunya.
Tots varen lluitar amb resultats desiguals, destacar la 3a. posició de Marc Galé als 60 m.t. i de Dani Pacheco en llargada. Pel que fa a la classificació per equips, el Cornellà Atlètic va assolir la 7ª posició.

Destacar també que Marc Galé va aconseguir la mínima pel Campionat d’Espanya Absolut i David Blasco la mínima pel Campionat d’Espanya Promesa. 

Resultats

 

Aire Lliure

Gran participació de la nostra promoció en la tercera jornada comarcal d’atletisme que es va realitzar a Sant Boi de Llobregat.

Resultats

 

Criterìum de Llançaments d’Hivern – Serrahima, 5 de febrer

El Cornellà Atlètic va ser present en aquest criterium amb algunes de les nostres millors llançadores: Maria i Irene Vega, Cristina Cobo i Kala Gutierrez.

Resultats

 

Ruta

Mitja Marató de Granollers 2017
Campionat d’Espanya de Mitja Marató Absolut i Veterà
(Granollers, 5 de febrer de 2017)

Matthew Kipkoech guanya una Mitja que corona Javier Guerra i Irene Pelayo campions d’Espanya. Respecte als nostres atletes, aquests van ser els seus resultats:

Categoria Absoluta:
25é Mostafa Benslimane – 1:10:04
36é Iban Mañer – 1:11:25
50é David Gonzalo – 1:12:41
60é Sergio Enriquez – 1:13:36
123é Daniel Álvarez – 1:23:06

Categoria Veterà:
M35 : 11é Mostafa Benslimane – 1:10:04
M40 : 33é Daniel Álvarez – 1:23:06
M45 : 27é Carles Font – 1:26:28
M45 : 31é Quim Font – 1:29:52

Destacar la 8ª posició per equips en categoria Absoluta, on només 2’30 minuts ens varen separar de la 2ª posició, aixó si, varem ser el primer equip catalá.

La Nostra única presència femenina, Arantxa Suau, va haver de retirar-se amb problemes de respiració, esperem es recuperi ben aviat.

Del nostre club també va participar, fora del Campionat d’Espanya, Miguel Angel Guijo, que va fer MMP amb un temps de 1:26:04.

Resultats

 

Cros

32è CROS DE CALDES DE MALAVELLA
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS PROMESA I VETERÀ
(Caldes de Malavella, 5 de febrer de 2017)

Excel.lents resultats dels nostres representants en aquest campionat.

En categoria Promesa Yassine Ezzaydouny es va fer amb el segon lloc i Àlex Vila amb el dotzè.

En categoria Veterana, José Manuel Martínez va aconseguir el 19é lloc en categoria M40, Higinio Melchor el 23é en categoria M45, José Parra el 5é i Tomàs Guerrero el 9é en categoria M55, pel que fa referència a la categoria Masculina, i Bàrbara Anento el 10é lloc en categoria F35 i Silvia Gironés la 4a. posició i Susana Palomino la 6ª en categoria F45, en categoria femenina.

Respecte als equips, destacar la 5ª posició en la categoria F35-F40-F45 per les nostres noies.

Resultats

 

Marxa

26è Ciutat de Badalona de Marxa – Memorial Paco Águila
(5 de febrer de 2017)

Alguns dels postres marxadors varen prendre part en aquest Memorial de Marxa, en el següent enllaç podeu veure els seus resultats.

Resultats

Agenda 4-5 de febrer

 

Encetem el mes de febrer amb important activitat pels nostres atletes.

 

Pista Coberta

 

Dissabte per la tarda es disputa a Sabadell un nou Control Juvenil-Junior en Pista Coberta. Els nostres atletes participants segueixen treballant per obtenir les millors marques possibles.

Atletes Inscrits

Horari

 

 

Diumenge  es disputarà el Campionat de Catalunya Absolut en Pista Coberta. Els nostres atletes participants seran els següents:

Arnau Pozuelo (60 mll) 

Xavi Alberto Regino (60 mll)

Adrià Reina (60 mll)

Jonathan Utrilla (800 m.)

Daniel Pacheco (60mt i Llargada)

Marc Galé (60mt)

Jesús Castillo (60mt i Alçada)

David Blasco (Perxa)

Julen Sayago (Triple Salt)

Marina Tovar (60mll)

Carla Llorca (60mll)

Marina Carrasco (400mll)

Laura Girol (400mll)

Paula Lopez (60mt i Alçada)

Sara Canto (Llargada)

Diwa Vilà (Triple Salt)

Maria Vega (Pes)

Horari

Atletes participants

 

 

Aire Lliure

Els atletes de la nostra escola prendran part dissabte el matí de la 3a Jornada Comarcal d'Atletisme Escolar a les pistes de Sant Boi de Llobregat.

Horari

Per altra banda, diumenge tindra lloc el Criterium de Llançaments d'Hivern a l'estadi Serrahima de Barcelona. Per part del nostre club, hi prendran part les següents atletes:

Maria Vega

Irene Vega

Cristina Cobo

Kala Gutierrez 

Cros

 

L'Ajuntament de Caldes de Malavella, el Consell Comarcal de la Selva i el Club Atletisme Lloret-La Selva organitzen el Campionat de Catalunya de Cros Individual i per Clubs Promesa i Veterà.

Serà el proper diumenge, 5 de febrer del 2017, a la Rambla d'en Rufí de Caldes de Malavella, coincidint amb la celebració del 32è Cros de Caldes de Malavella.

El nostre club prendrà part en els dos campionats de Catalunya amb els següents atletes:

Yassine Ezzaydouni
Marc Vaquer

Alex Vila

Barbara Anento
Silvia Gironés
Susana Palomino
José Parra
Higinio Melchor
Tomás Guerrero
Javier Álvarez
Amable Argüello
Jose Manuel Martinez

Marató

Aquest diumenge es disputa a Granollers el Campionat d'Espanya de Mitja Marató.

Una bona representació d'atletes del nostre club hi prendra part:

Daniel Alvarez Gorgojo

Mostafa Benslimane

Carles Font

Quim Font

Sergio Enriquez

Iban Mañer

David Gonzalo

Arantxa Suau

 

Molta sort a tots!!!

Competicions 28-29 Gener

 

Espectacular cap de setmana pel nostre club. Resumim els resultats obtinguts pels nostres atletes.

 

Pista Coberta

 

Dissabte al matí es disputava el Campionat de Catalunya de Clubs Infantil, on tant els nois com les noies s'havien classificat entre els dotze millor equips.

 

Les noies, tot i haver d'ajustar l'equip al darrer moment per baixes mèdiques, es van mantenir desde el primer moment en posicions de podi, aconseguint una magnífica tercera posició final, darrera de l'Avinent Manresa i del Nou Barris.

Les nostre atletes van aconseguir els seguents resultats:

 

    - 60mll - Patricia Rey 5a posició amb 9.02s

    - 600mll - Sara Arribas 10a posicio amb 2:04.18

    - 1000mll - Alicia Ruiz 3a posició amb 3:23.65

    - 2000mll - Anneliese Antonio 5a posició amb 7:17.63

    - 60mt - Ariadna Forcada 2a posició amb 10.91s, tot i que les marques d'aquesta prova no es van considerar valides en disputar-se la prova amb una tanca més de les reglamentàries.

    - Alçada - Anna Tuñon - 3a posició amb 1,41m

    - Perxa - Marta Herrera 5a posició amb 2,10m

    - Llargada - Noa Plaza 4a posició amb 4,22m

    - Triple Salt - Laia Piqué 6a posició amb 9,28m

    - Pes - Nora Suarez 4a posició amb 8,76m

    - 2000mm - Dainara Garcia 4a posició amb 11:16.01

    - 4x200 - Ariadna Forcada/Laia Piqué/Marta Herrera/Anna Tuñon 5a posició amb 1:58.36

 

Els nois van aconseguir una meritòria 9a posició amb regust amarg, doncs la desqualificació al relleu final els va privar d'aconseguir una merescuda 6a posició.

Els nostres atletes van aconseguir els seguents resultats:

 

    - 60mll - Pau Herranz 12a posició amb 9.69s

    - 600mll - Jaume Puig 3a posicio amb 1:50.24

    - 1000mll - Arnau Flavià 11a posició amb 3:35.49

    - 2000mll - Miquel Llorens 5a posició amb 7:13.79

    - 60mt - Ivan Moreno 1a posició amb 10.27s

    - Alçada - Unai Acevedo - 5a posició amb 1,35m

    - Perxa - Aleix Piqué 9a posició amb 1,80m

    - Llargada - Santiago Muñoz 11a posició amb 3.50m

    - Triple Salt - Esteban Sedano 10a posició amb 8,34m

    - Pes - Pau Alcaide 6a posició amb 7,38m

    - 2000mm - Iker Martín 4a posició amb 12:03.22

    - 4x200 - Unai Acevedo/Iván Moreno/Jaume Puig/Esteban Sedano DSQ

 

Resultats

Fotos (Manel Martín)

 

El mateix dissabte per la tarda, els atletes cadets disputaven el 4rt Control Cadet en pista coberta, amb alguns resultats destacats:

 

    - Mario Montes 7.58s als 60mll

    - Guillem basquet 7.86 als 60mll i 11,44m al triple salt

    - Bernat Garcés 11,10m al triple salt

    - Raquel Rey 8.41s als 60mll

    - Tarikua Muñoz 1:40.14 als 600mll

Resultats

Fotos (Alicia Pou)

 

Diumenge per la tarda va tenir lloc el Campionat de catalunya de Relleus 4x200 Juvenil.

El nostre relleu masculí va aconseguir un magnífic 2n lloc final, només superats pel Canaletes.

Els atletes que van formar el relleu van ser Iván López, Iker Martín, Alex Valverde i Alex Salas, aconseguint un temps a la final de 1:33.89.

L'equip del AA Catalunya els va acompanyar al podi.

 

El relleu femení, format per Kala Gutierrez, Carla Llorca, Laia Nuñez i Diwa Vilà, va finalitzar en una excel.lent 5`posició final amb un temps de 1:49.06.

Resultats

 

A la mateixa hora, es disputava el Campionat de Catalunya Promesa on, com no podia ser d'una altra manera, els nostres atletes tenien també papers destacats.

 

Els nostres atletes participants van ser els seguents:

 

    - Xavier Alberto Regino als 60mll 7.24s que li van donar el 7è lloc final

    - Adrià Reina 3er als 60mll amb 7.05s i 5è als 200mll amb 22.63s. Amb aquests resultats va aconseguir la mínima pel Campionat d'Espanya Promesa per totes dues proves.

    - Marina Tovar 4a als 60mll amb 7.83 que signifiquen la mínima pel Campionat d'Espanya Absolut. També va aconseguir la 7a posició als 200mll amb 26.31

    - Guillem Valverde als 400mll va aconseguir entrar a la final gràcies als 51.79s (MMP) que va aconseguir a la semifinal. A la final va aconseguir la 6a posició.

    - David Blasco va aconseguir la 2a posició a la perxa amb un millor salt de 4,20m.

    - Al pes Jordi Font va quedar en 4a posició amb un llançament de 10,25m. A la mateixa prova, Nelson Pino va ser 6è amb un millor llançament de 9,13m.

Resultats

Fotos (Teo Tovar)

 

No disposem encara dels resultats del cros del Prat que van disputar el atletes de la nostra escola, ni del 2n Gran Premi de Marxa del Vendrell. Tan bon punt els tinguem actualitzarem aquesta entrada.

 

 

 

 

 

Agenda 28-29 de gener

 

De nou un cap de setmana ple de competicions on el nostre club tindrà representació.

 

Pista Coberta

 

Dissabte al matí es disputa a Sabadell el Campionat de Catalunya de Clubs Infantil en Pista Coberta. El nostre club tindrà representació tant en categoria masculina com femenina.

Atletes Inscrits

Horari

 

Dissabte a la tarda, serà el torn dels cadets, que disputaran el 4rt Control Cadet.

Atletes inscrits

Horari

 

Diumenge a la tarda, es disputarà el Campionat de Catalunya Promesa en Pista Coberta. El nostre club estarà molt ben representat amb els seguents atletes:

 

Marina Tovar (60 m. i 200 m) 

Xavi Alberto Regino (60 m.)

Adrià Reina (60 m. i 200 m.)

Carlos Fernàndez (60 m.)

Guillem Valverde (400 m.)

Yashine Ezzaydouny (3000 m.)

David Blasco (Perxa)

Jordi Font (Pes)

Nelson Pino (Pes)

Horari

 

La mateixa tarda es disputarà també el Campionat de Catalunya Juvenil de Relleus 4x200.

El Cornellà Atlètic estarà fantàsticament representat en aquest campionat amb els següents equips:

Masculí: Miguel García , Iván López, Iker Martín i Alex Valverde.

Femení: Kala Gutierrez, Carla Llorca, Laia Nuñez i Diwa Vilà.

 

Cros

 

Els nostres atletes de l'escola es trobaran aquest diumenge a El Prat per disputar el Cros Escolar de El Prat de Llobregat.

Atletes Inscrits

 

Marxa

 

Diumenge, els marxadors del nostra club disputaran el II Gran Premi de Marxa de El Vendrell

Atletes Inscrits

 

Molta sort a tots!!!


 

 

Cornella de Llobregat

Patrocinadores